Základně je v MorphOS 2.x nastaveno OpenURL na webový prohlížeč Sputnik - při kliknutí na www adresu se automaticky otevře tento základní webový MorphOS prohlížeč. Sice podporuje CSS styly, ale naopak se v něm bohužel špatně prohlíží webové stránky s rámci a ani nespustí Acid3 test.
Proto silně doporučuji používat nový webový prohlížeč OWB 1.1 pro MorphOS, který v podpoře webových standardů drtí nový Internet Explorer 8, Mozilla Firefox 3.08 i Opera 9.64. OpenURL nastavení v MorphOS obsahuje přednastavené konfigurace pro několik webových prohlížečů - Sputnik, AWeb, IBrowse, Voyager - a tím pádem značně usnadňuje jejich podrobné nastavení. Skvělý nový OWB 1.0 vyšel až 1. února 2009 a MorphOS 2.2 vydaný 20. prosince 2008 tedy toto nastavení logicky neobsahuje.
OpenURL konfigurace pro OWB:
Nastavení (Options):
- Název (Name): OWB
- Cesta (Path): cesta_k_owb "%u"
%u ... bude automaticky nahrazeno URL adresou, při prvním automatickém spuštění OWB prohlížeče se Vám tak správně otevře rovnou URL adresa místo prázdné stránky (není uvedeno v README)
- Rexx port: OWB
ARexx příkazy (ARexx Commands):
- Zobrazit / skrýt (Show / Hide): SHOW
- Obrazovka do popředí (Screen To Front): SCREENTOFRONT
- Otevřít URL (Open URL): OPEN NAME="%u"
- ... v novém okně (in a New Window): OPEN NAME="%u" NEWPAGE
Nezapomeňte přesunout OWB na první místo v seznamu prohlížečů. OpenURL se pokouší použít preferované prohlížeče v určeném pořadí, viz obrázek:
OpenURL nastavení pro OWB
(pod MorphOS 2.2 je ještě v angličtině)
Otestovat funkčnost můžete např. pomocí adres v informacích o Ambientu nebo o MorphOS - záložka Podpora.