Září 2006

MorphOSExecMonitor - velmi pěkný monitorovač systému

French Amiga Group #amigazeux ve spolupráci s amigazeux-india.net vydává MorphOSExecMonitor, velmi pěkný monitorovač systému.

http://mem.amigazeux.net
http://amigazeux.org/index.php?name=News&file=article&sid=60

bPlan: prezentace nového mini hardware EFIKA na EBV Tech Trends Symposium 2006

bPlan předvedl nový mini hardware EFIKA na EBV Tech Trends Symposium 2006 ve městě Darmstadt. EFIKA nevyžaduje žádné aktivní chlazení, CPU spotřebuje 1W, se základní deskou 4W (bez gfx a hdd), kompletní systém do 20W. Číst dál

Chcete email @pegasos.cz?

Jestli chce někdo adresu jmeno@pegasos.cz, tak je to možné zdarma.
Pište prosím na adresu syner zavinac pegasos tecka cz.

Čeština pro Giggledisk, PowerSDL 11, Rival, Thumb 7 a VisualGuide 3

Flegy pro vás přeložil a aktualizoval české katalogy k MorphOS programům: Giggledisk 1.19, PowerSDL 11.8, Rival 1.0a, Thumb 7.224 a VisualGuide 3.0, viz sekce Lokalizace. Díky Flegy!

Obrázky z výroby finální verze PowerPC mikropočítače EFIKA

 

Genesi zveřejnila obrázky z výroby finální verze PowerPC mikropočítače EFIKA!

EFIKA Production Gallery
BBRV Blog: EFIKA4U

Wawe upgradoval z Pegasose I na Pegasos II G3 ATI R9200 Pro

Wawe upgradoval z Pegasose I G3 Voodoo3 na Pegasos II G3 ATI R9200 Pro - členové.

Ladíme MorphOS 1.4.5 (3. díl) - Poseidon USB 3.3, FAT95 3.11

5. Poseidon USB 3.3

Mezi další komponenty MorphOS, u kterých nemusíme čekat na vydání připravovaného MorphOS 1.5, patří USB ovladače Poseidon 3. Pro AmigaOS jsou tyto ovladače shareware, naštěstí pro MorphOS je autor ponechal stále zdarma (a přijímá dobrovolné dotace). Před instalací Poseidon USB 3 ovladačů je nutná aktualizace MUI 3.9 na nejnovější MUI 4.0 kvůli aktualizované záložce USB v nastavení MorphOS - viz Ladíme MorphOS 1.4.5 - MUI 4.0 a Ambient 1.43. A protože se jedná o velký zásah do systému, je nutné upravit i startup-sequence. Původní ovladače Poseidon USB 2.2 se totiž inicializují pomocí jádra boot.img již při startu systému a je potřeba je dát pryč. Poseidon USB 3 poskytuje větší podporu různorodého USB hardware a uživatel si hlavně všimne nových vyskakovacích oken při instalaci a odebírání USB hardware do/ze systému (lze vypnout). Číst dál

Download MorphOS kompatibilního software přesáhl 800 programů, dem a her!

Download MorphOS kompatibilního software přesáhl 800 programů, dem a herSmile Číst dál

OS4Emu 1.9 pro MorphOS

Vyšla nová verze OS4Emu 1.9 pro MorphOS - nově jsou podporovány knihovny newlib, warp3d, application. Kompatibilita OS4 programů pod MorphOS je zase mnohem větší! :-) 3D software je podporován do verze Warp3D 4, nová verze 5 ještě není implementována.

http://amigazeux.net/os4emu/

PPC 970MP - nová OEM superstar?

Překlad: Amiginka, Luky

Apple odchází - zatímco jiné společnosti nastupují na jeho místo a přebírají trh s PPC970.

Klidně to může být od IBM záměr, uvážíme-li naše překvapivé zjištění, že distributorské ceny PPC 970MP mohou směle konkurovat cenám x86 procesorů. Proč Apple, bývalý člen AIM aliance, požaduje 3299 USD za počítač s Dual-970MP? Protože může! Díky svému monopolu mohl udržovat vysoké ceny PPC a podporovat tak pohádku o tom, že x86 procesory jsou mnohem levnější. Přechod Apple na x86 pak vypadá výhodně.

Skutečnost je ale jiná, každý výrobce herních konzolí by o tom mohl vyprávět... Nedávno vešly ve známost ceny dvoujádrových PPC 970MP procesorů: distributor Avnet nyní vede seznam všech současných 970 CPU. Číst dál