Diskusní služba Pandora.cz po 14 letech končí

Končí jedna z památečních služeb odkazující na samotné počátky českého webu. Společnost MAFRA oznámila, že 1. prosince 2013 bude provoz systému Pandora.cz ukončen bez náhrady. Více informací najdete také v tomto článku (Technet.cz).

Na tomto serveru běží například i naše konference Pegasos, která čítá přes 7600 - 8800 příšpevků. Většina diskuzí je však již staršího data.

V roce 2006 byla přímo na Amiga Klub Forever stránkách i Czech PUG stránkách založena vlastní ručně vytvořená diskuzní fóra (tisíce příspěvků), která oslabila konferenci na Pandoře, později byl navíc založen úplně nový společný AKF + Czech PUG web včetně komentářů přímo u článků a integrovaného fóra.

Zájem o konferenci na Pandoře celkově klesl až na úplné dno, takže by ukončení služby nemělo již nijak poškodit součastnou situaci.

Pandora - Pegasos konference

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele pavlor
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Diskusní služba Pandora.cz po 14 letech končí

Zustanou alespon stare komentare? Bylo by nestastne prijit o nejlepsi roky diskuzi o MorphOS/Amize.

Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Diskusní služba Pandora.cz po 14 letech končí

Vzhledem k tomu, že již dříve za neaktivitu konference mazali, tak tipuji, že zruší celý web včetně zbylých konferencí. Píšou jen, že administrátor konference může požádat o seznam členů. Ano, bylo by nešťastné o to všechno přijít... ještě je čas na vytvoření nějaké zálohy, ikdyž vzhledem k rozsahu je snad jediná možnost je poprosit o nějaký dump naší konference, jestli je to možné a budou ochotní.

P.S. A nebo vytvořít nějaký archív z příchozích e-mailů - ale mám takový pocit, že byly časy, kdy to dost blblo a některé příspěvky byly jen na webu. Na druhou stranu teď koukám, že na webu jsem se dopočítal jen 7600 příspěvků a přitom v e-mailovém klientovi jich mám z Czech PUG konference stažených dokonce 8800. To jsou teda věci, to je hodně velký rozdíl.

Syndikovat obsah