2 posts / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele Hippo c.
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
DVB-T na MorphOS?

Ahoj,

používáte někdo na MOS televizi přes nějaký PCI nebo USB tuner? Pokud ano, jaký typ tuneru a aplikace k tomu používáte a jak to funguje?

Díky za info

hippo

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: DVB-T na MorphOS?

Ahoj,

na MorphOS se dá pro televizi používat AmithlonTV nebo Visionary (BrookTree 848, 878, 879 čipsety), ale ty jsou pouze pro původní analogové vysílání - to už dnes není aktuální (pro úplnost: podporovaný hardware jsem sepisoval zde na konferenci v roce 2006).

Pro DVB-T / DVB-C / DVB-S (i analog) televizní karty vyvíjí Geit program ValiantVision (náhrada za jeho původní AmithlonTV):

ValiantView window on Morphos.
ValiantVision na MorphOS

ValiantView window on Morphos.

ValiantVision - běžící televize přímo v panelu Ambinetu v MorphOS

Nicméně ValiantVision není ještě k dispozici ke stažení. Projektový log obsahuje veřejné informace z vývoje z let 2004 (ukončení původního AmithlonTV pro analog TV) až 2007. Nevím, proč do teď není nic k dispozici pro veřejnost, Geit pracuje stále aktivně i na spoustě jiných projektů pro AmigaOS / MorphOS včetně MorphOS jako takového, takže to není tak, že by skončil. Můžu se ho zkusit na aplikaci zeptat, ikdyž na svých stránkách píše, že na odpovědi týkající se vývoje neodpoví bez dobrého důvodu ("Questions about development won't be answered without a good reason"). Podle seznamu komponent ValiantVision je patrné, že některé jsou z 99% hotové (například zobrazování vlastního TV obrazu), některé ovladače jsou podobně dokončené (BT8x8, saa713x, tuner, pci), ale zbývá stále nejspíš hodně práce na ostatních částech, které nejsou podle stránek dokončené více jak z poloviny (např. MUI třída pro zobrazování TV obrazu v MUI aplikacích) nebo vůbec (knihovna pro globální seznam televizních kanálů a další funkce pro aplikace). Ohledně DVB-? ovladačů žádal o pomoc programátory, kteří mají zkušenost s programováním MPEG.

DVB-T signál bez ValiantVision v ničem jiném nepůjde - resp. nevím o jiném programu pro DVB-T, který by byl k dispozici.

http://geit.de/eng_valiantvision.html

Syndikovat obsah