Filesysbox a NTFS-3G pro MorphOS

Leif Salomonsson, autor souborového systému IceFileSystem a utility IceDoctor pro MorphOS, vydává nový Filesysbox a NTFS-3G pro MorphOS.

Filesysbox 2011.08.01 - 0.728 - první vydání

Filesysbox je FUSE kompatibilní vrstva pro souborové filesystémy pro MorphOS napsaná od píky v jazyce C (high-level API FUSE 2.6+). Sdílená knihovna Filesysbox umožňuje použít FUSE souborové systémy stejně jako nativní souborové systémy.

Požadavky: MorphOS 2.x (1.x nebyl otestován), knihovna charsets.library pro souborové systémy využívající UTF-8 (obsažena v MorphOS 2.4+).

Instalace: nakopírujte Libs/filesysbox.library do LIBS:.

NTFS-3G-MorphOS 2011.08.01 - R1 - první vydání

NTFS-3G-MorphOS je NTFS-3G ovladač souborového systému pro MorphOS. Jedná se o první NTFS podporu pro MorphOS, která kromě čtení podporuje i zápis. Ovladač podporuje velké oddíly, velké soubory (ty ale nejsou otestovány a jejich podpora pro teď chybí v filesysbox.library, takže zatím nedostupné) a dále notifikace, mount/unmount a soft/hard linky.

Požadavky: Filesysbox, knihovna deviceio.library (dostupná od MorphOS 2.5+)

Instalace: nakopírujte L/NTFileSystem3G do L: a C/MKNTFS do C:.

Poznámky: Ovladač je case sensitive (rozlišuje velikost velkých a malých písmen). Highlevel FUSE API verze NTFS-3G nepodporuje volbu ignore_case, ale je možné, že se najde cesta, jak to udělat, později. Vypadá to, že NTFS-3G nepoužívá opravdové žurnálování. V případě výpadku proudu / pádu systému se může oddíl poškodit. Kromě Windows není dostupný žádný opravný program. Není zcela implementována podpora vyjímatelných zařízení. Měli byste odpojit souborový systém předtím než odeberete disk - může být opraveno. Protekční bity budou vždy RWED pro všechny soubory. Nejsou zde komentáře k souborům.

Pro použití se podívejte na návod včetně mount listů v README.morphos souboru.

K dispozici jsou zdrojové kódy. NTFS-3G je opensource projekt pod GPL licencí. Je doporučeno použít překladač GCC 4. MorphOS port verze R1 je založen na NTFS-3G 2011.4.12.

Odkazy:

Filesysbox, NTFS-3G-MorphOS, MorphOS, NTFS-3G, FUSE

Soubory ke stažení:

filesysbox-0.728.lha
ntfs3g-morphos-r1.lha
ntfs3g-morphos-r1-src.lha

Syndikovat obsah