Foto: Setkání Geit@Home Pfingsten 2011

Guido "Geit" Mersmann u sebe doma pořádal od pátka 10. 6. do pondělí 13. 6. tradiční setkání Geit@Home. Na fotkách ze setkání je vidět MorphOS běžící na všelijakém oficiálně podporovaném hardware (většinou Mac PowerPC), někde běží Mac OS X, a také i několik starších Amiga počítačů. Za povšimnutí stojí ještě oficiálně nepodporovaný PowerBook G4 s běžícím MorphOS, nicméně na této fotce je jen nenápadně v pozadí a nic bližšího o postupu prací se říct nedá, fotky jsou zveřejněny úplně bez komentářů. Zatím ještě bohužel neexistuje ani MorphOS beta verze pro nějaké nové platformy oproti verzi 2.7 z 2. prosince 2010, takže si ještě nějakou delší chvíli počkáme.

IMG_0182

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Dedy
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Foto: Setkání Geit@Home Pfingsten 2011

Takže jak to vlastně vypadá s tou podporou powerbooku G4? Zrovna so na něj brousím zuby, snad mi to vyjde, a byl by to G4/1.67GHz. Už aby to tady bylo, pokud to pojede, tak opět vstoupím do komunity aktivněji :-D

Dedy

Amiga 600, Fúria EC020, 2MB chip, WB 3.1

Powerbook G4 1.67GHz, MOS3.14 registrovaný,

Asus Zen Prime UX32VD XUbuntu 18.04

Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Foto: Setkání Geit@Home Pfingsten 2011

Power Book G4 se ještě ani nebetatestuje. Až se verze dostane mezi betatestery, tak potom to ještě pár měsíců potrvá a už budu také mnohem víc vědět o stavu vývoje. Již se mi tu na dva Power Book G4 1.67 GHz z loňska práší - bez MorphOS nezapínám, čekal jsem podle fotek a videí vydání dřív, nebo alespoň betu a chtěl jsem být připraven, ale trvá to nějak déle. Myslím, že původně MorphOS Team plánoval podporovat Power Book G4 1.67 GHz ve 2D gfx režimu a že 3D podporu pro silnější Radeony přidají později, ale domnívám se, že se rozhodli právě přidat nejdříve ovladače pro silnější ATI Radeony (MorphOS 2.8?), která se využije i ve všech stávajících podporovaných platformách a tedy potom Power Book G4 podporu dodat rovnou plnohodnotněji včetně 3D podpory.

Tak držím palce, ať ti nákup Power Book G4 1.67 GHz vyjde. Jenom tedy pro jistotu, klidně se může stát, že MorphOS Team tu Power Book G4 podporu nevydá, zatím prostě nic takového oficiálně neslíbili, jenom ukazujou fotky a videa... ale neradí kupovat hardware předem s primárním důvodem MorphOS. Ale je to moc lákavá představa a navíc Power Book G4 je hezký stroj... Smile Předtím třeba Power Mac G4 podporu oznámili nejdříve oficiálně předem a pak ale ještě vyšla neoznámená eMac G4 podpora (MorphOS 2.5) a pak teprve po pár měsících problematičtější a mnohem rozsáhlejší Power Mac G4 podpora (MorphOS 2.6).

Uvidíme, když zjistím o podpoře Power Book G4 v MorphOS víc, dám vědět - zatím to ještě nevypadá, že by taková verze klepala na dveře.

 

 

Obrázek uživatele Prober
Offline
Registrován na nové verzi webu: 18.09.2008
Re: Foto: Setkání Geit@Home Pfingsten 2011

Já chci svůj klíč a taky znovu vstoupím aktivněji do komunity :)


C.A.D.A. (Československý archiv demoscény pro Amigu)

Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Foto: Setkání Geit@Home Pfingsten 2011

Asi jim tedy kromě domlouvání na IRC chatu zkusím nějak domluvit e-mailovým elaborátem. Škoda, že nejsem přímo členem MorphOS Development Teamu, ale jen překladatel a tester... mohl bych to přímo zařídit, ale takhle musím jen skrz ně. Vůbec je nechápu. Ten co dělá ty klíče si nějak postavil hlavu. Ale, když mi tedy obecně slíbí možnost změny jména v klíči a pak to nesplní, ach jo. Kdyby jenom věděli, jaká jsi česká amigácká VIP... Laughing

 

Obrázek uživatele Prober
Offline
Registrován na nové verzi webu: 18.09.2008
Re: Foto: Setkání Geit@Home Pfingsten 2011

Kašli na to, není to nic důležitého. Spíš mi na tom trošilinku vadí ten přístup MOS Teamu, ale s tím se dá žít... Navíc, ty jsi taky VIP, takže mám v podstatě taky VIP klíč :)


C.A.D.A. (Československý archiv demoscény pro Amigu)

Syndikovat obsah