IceFileSystem 1.13 pro MorphOS

Leif Salomonsson vydává po třech letech vývoje nový 64-bitový souborový systém IceFileSystem (verze 1.13) pro MorphOS. IceFileSystem podporuje velké množství užitečných funkcí - podpora 64-bit velikosti souborů a oddílů (velmi blízko 2^63 bytů), neomezený počet souborů a adresářů v oddílech a adresářích, libovolná (2^x) velikost sektoru, kontrolní součty metadat a žurnálování, dynamická cache, hardlinky, softlinky, notifikace, komentáře - vše plně podporováno a spoustu dalších.

Souborový systém se nyní prodáva za 10 EUR - bez klíče se souborový systém po čase zpomalí. Po dosažení 300 registrací pro MorphOS, bude IceFileSystem vydán jako freeware.

Varování:

Na stránce autora se však zároveň objevilo varování ohledně vydané verze 1.13, že byla objevena chyba, která může způsobit, že se poslední změny na disku ztratí. Tato chyba bude opravena v příští verzi spolu s dalšími malými chybami - další verze vyjde brzy.

Domovská stránka IceFileSystem pro MorphOS:

http://blubbedev.net/icefs/

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele pavlor
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: IceFileSystem 1.13 pro MorphOS

Konecne! Verim, ze autor pripadne chybicky rychle odstrani, a uzivatele MorphOS tak budou moci pouzivat moderni filesystem.

Flegy (bez ověření)
Re: IceFileSystem 1.13 pro MorphOS

Nahodil jsem jsem jen tak zkusmo IceFS na mojí osmigigovou CF kartu a celkem to nevypadá špatně. IceFS se chová v principu podobně jako SFS, je možné nastavit adresář .recycled a rozlišování malých a velkých písmen. Podstatný pro mě je to, že u něj padá to stupidní omezení ve velikosti souboru, takže v pohodě zvládá i větší než 4 GiB (osobně vyzkoušeno). Samotná stabilita a spolehlivost je bohužel věc, která bude vyžadovat dlouhodobějšího testování (měsíc, spíš roky). Jsem hlavně zvědavý nakolik se bude IceFS fragmentovat. U SFS to je celkem problém, hlavně když se naplňuje disk až skoro na doraz a je zapnutý koš, pak se mazání dost vleče. U IceSF jsem to zatím moc nezkoušel. No počkáme na novou verzi a  uvidíme. 

Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
IceFileSystem 1.14 pro MorphOS

Díky za report o IceFS.

Je už verze 1.14:

http://blubbedev.net/icefs/dl/icefs114.lha

ale opět se zase objevilo varování, ať nepoužíváme vlastnost .recycledir (koš), že je rozbitý a v poznámkách k 1.14 je také informace, že žurnálování není optimalizováno a má to špatný efekt na Compact Flash paměti - pomalý zápis. Bude prý opraveno v další verzi.

Syndikovat obsah