4 posts / 0 new
Poslední
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Jak nahrát obrazovku?

Nazdar lidi, rád bych se zeptal, jestli je pro MOS2.x nějaký software, který umí nahrávat aktivitu na obrazovce do avi, mpeg nebo nějakého jiného formátu. Ideálně se zvukem :-). Nemáte s něčím takovým zkušenosti?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Jak nahrát obrazovku?

1) Myslím si, že nejlepší je postavit přes obrazovku digitální foťák / videokameru a natočit dění na obrazovce. Je fakt, že kvalita bude degradovaná, ale záleží, na co to chceš použít, v mnoha případech by natočené video foťákem / videokamerou mohlo dostačovat, nemluvě pro použití výsledného videa pro horší online kvalitu na YouTube apod.

2) Při nahrávání pomocí software bude negativně ovlivněn výkon počítače - když jsem na svoji diplomovou práci nahrával obrazovku ve vysokém rozlišení, i na dvoujádrovém PC se silnou grafickou kartou mi to  při ukládání videa velmi negativně ovlivnilo chování programu (odezva, rychlost), navíc i výsledné video bylo trhané.

Každopádně v databázi MorphOS Software mám jeden software z roku 2004:

PIP 0.1 beta - PPC - 11.10.2004 - Freeware - sledování a nahrávání jiných obrazovek (MPEG pomocí FFMPEG)

Bohužel download i odkaz na domovskou stránku již nefungoval. Naštěstí jsem měl program stažený na disku, tak jsem ho nahrál na můj server a v databázi upravil link ke stažení.

Ke stažení: PIP 0.1 beta

Program jsem zkoušel. Má MUI rozhraní. Je tam i náhled, v okně je vidět obraz z MorphOS, na kterém je  aktualizován obraz na obrazovce (~ 17 FPS na G4 1 GHz). Lze měnit určená velikost roztažením okna nebo nastavit velikost jen výřezu a posunutí přes posouvátka. Umí taky s tímto výřezem sledovat myš pomocí FollowMouse. Při nahrávání (Record) se obraz ukládá do sekvence PPM obrázků (Portable PixMap).  Pak stiskni Stop. Potom při zapnutém náhledu lze sekvenci uložených PPM přehrát pomocí Play. Bohužel ale tlačítko Create Video, která má předat parametry přiloženému programu ffmpeg mi nefunguje. Nevím, jestli by pomohla starší verze MorphOS 1.4, nebo výměna nějaké knihovny nebo ffmpeg programu za jinou verzi. Zkoušel jsem to jen chvíli, při některých akcích se program kousne - vyhni se nastavení rozměru výřazu na 0 nebo stisknutí tlačítka Play, když není otevřené okno náhledu (např. hned po nahrávání a stisknutí stop není Play zablokované, přestože Preview okno není otevřeno).

PIP (Picture-in-picture) vytvořil Felix - Attention Software. Jeho domovská stránka už nefunguje, takže novější verze nejspíš neexistuje. Jestli existuje lepší software nevím. Každopádně ikdyby nemělo fungovat spojení sekvence PPM obrázků do MPEG videa přímo přes tlačítko v PIP 0.1 programu, mělo by jít spojit externě. Obrázky jsou uložené v tmp adresáři u programu.

Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Jak nahrát obrazovku?

Děkuju moc za vyčerpávající odpověď. Neměl jsem v úmyslu "natáčet" nic konkrétního, jen mě napadlo, jestli je pod MOS něco podobného, jako halda programů na pecce. Kameru nemám, pujčovat se mi nechce a tak prográmek určitě zkusím, uvidíme, jestli se bude chovat stejně jako u tebe. BTW: dnes jsem si všimnul, že na aminetu vyšel program srec, který by měl provádět uložení obrazovky do xvid. Srec bohužel vyžaduje OS4.1, který zatím ještě nemám, takže otestovat nemůžu (na powerpc amize s OS4.0 nejede).

Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Jak nahrát obrazovku?

U mě je ten program bohužel dost nestabilní, skoro pořád se seká. No nic :-)

Syndikovat obsah