4 posts / 0 new
Poslední
Offline
Registrován na nové verzi webu: 21.02.2009
Jaký Hardware pro plnou funkci aby vše jelo naplno

Jaký mám mít HW aby jel Internet, Zvuk i Obraz naplno. Abych mohl nahrávat hudbu používat televizní kartu vypalovat cd přehrávat mp3 atd

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Jaký Hardware pro plnou funkci aby vše jelo naplno

Pro MorphOS je v současnosti nejvhodnější (nejrozšiřitelnější, nejvýkonnější) Pegasos II G4 / 1 GHz nebo alespoň G3 / 600 MHz. Na EFICE 5200B by byl problém s rozšířením - nemá PCI sloty, lze připojit jen 1 IDE zařízení a k tomu má jen USB 1.1 (což není asi vhodné na externí vypalování DVD) a 128 MB RAM. Nej Pegasos II ale seženeš už jen bazarový a je to velmi vzácný stroj, obzvlášť G4 verze! EFIKA se prodává ještě nová, ale s ní by byly problémy. Mám však supr zprávu, vyvíjený MorphOS 2.4 obsahuje podporu Apple Mac Mini G4, což je relativně dobře dostupný (i když bazarově), malý a výkonný kousek hardware. Sám mam na jeden zálusk, ale nedaří se mi sehnat 1.5 GHz verzi aspoň s tím 64 MB gfx Radeonem. Slabší model by pro mě neměl smysl vzhledem k tomu, že vlastním Pegasos II G4 1 GHz + 1 GB RAM + ATI Radeon 128 MB gfx. Ikdyž teď si říkám, že Pegasos I / II díky těm rozšiřujícím PCI slotům a 4x IDE zařízením bude stejně zlatý stroj i po vydání MorphOS 2.4 pro Apple Mac Mini G4.

Offline
Registrován na nové verzi webu: 21.02.2009
Re: Jaký Hardware pro plnou funkci aby vše jelo naplno

Já myslím AROS zatím internet jede na Realteku nic jiného neumí a Zvuk na SB Live

Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Jaký Hardware pro plnou funkci aby vše jelo naplno

Příspěvek jsi napsal do sekce "MorphOS - Ostatní", s popiskem "Obecná diskuze o MorphOS" a v textu žádný AROS... Tak proto jsem odpověděl o MorphOS. Vlákno tedy přesunu do správné sekce "Ostatní OS" s popiskem "Diskuze o ostatních operačních systémech - MacOS X, AROS, Symobi".

U AROSu je při přímém použití hardware dobré si přečíst kapitolu "Creating the perfect Icaros Machine" v manuálu pro Icaros Desktop (bohatě předkonfigurované AROS distribuci). Viz PDF manuál - info o podporovaném AROS hardware je na stranách 8 a 9 (procesor, základní deska, gfx karta, zvuk, ...):

http://www.icarosdesktop.com/icarosfiles/IcarosDesktop_manual.pdf

Jinak Icaros Desktop distribuci AROSu doporučuju stáhnout, jestli ještě nemáš. Spousta programů je součástí instalace, ušetří to spoustu času.

Syndikovat obsah