MorphOS 3.12

Máme tu nový MorphOS 3.12! Jestli jsem to dobře pochopil, tak podle popisu to vypadá, že by měla být konečně podpora druhého monitoru u PowerBooku. Nu zkoušejte, já se k instalaci dostanu asi až o weekendu Frown

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
ghh
Obrázek uživatele ghh
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: MorphOS 3.12

Mám to nainstalovaný. OWB je o hodně stabilnější, zatim ani jednou nespad. Podpora druhého monitoru u PowerBooku funguje a je to opravdu super.

Amiga DraCo PegasosII G4 G5

Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: MorphOS 3.12

Mě spíš OWB zklamal. Jiný vzhled - no dejme tomu, je to věc zvyku, sice se využije plonkové místo, ale zase nám zmizí transfer animace (ale to asi nikoho moc netrápí, nebo je snad někdo komu chybí?). Stabilita je možná lepší, ale už mi jednou taky spadnul, i když u mě je to spíš nedostatkem grafické paměti při otevření hodně záložek.

Každopádně množí se stránky, se kterými měl OWB problémy  a tady nedošlo oproti minulé verzi k zádnému posunu, spíš naopak. Docela zásadní je třeba to, že OWB neumí tu googlovskou taškařici proti robotům (CAPTCHA). On to neuměl pořádně ani ve dřívejší verzi, ale stačilo nastavit aby se OWB hlásil jako iPad a pak to prošlo. To už teď nejde.

Bohužel je navíc OWB jediný použitelný prohlížeč pro MorphOS. Chtělo by to konkurenci. Mimochodem vyšla nová verze iBrowse, ale myslim že kdyby nevyšla tak by to snad bylo celkem jedno Frown Prakticky nepoužitelný a navíc za něj chtějí autoři peníze (hodně peněz). Skoro mi to připadá, že se trošku pomátli.

Obrázek uživatele Sailor
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: MorphOS 3.12

imacG5

 

sice to není oficiálně oznámeno, ale MOS 3.12 bootuje i liveCD na iMac G5 (Powermac 12,1, r.2005, G5/2.1GHz)

rychlým pohledem vše funguje. Až budu mít čas pokusím se nainstalovat a dám vědět jak to běhá.

Obrázek uživatele Sailor
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: MorphOS 3.12

Tak jsem MOS 3.12 nainstaloval na 1Mac G5/2.1GHz

Na první pohled to běhá, vše je svižné, funguje zvuk i network.

Pokoušel jsem se udělat nějaké benchmarky Pegasos 1.3 vs iMac 2.1, ale na iMacu nejde spustit AmigMark( myslím že je to 68k app), a SDLbench a GfxSpeed se seknou. Takže jediné co jsem nakonec vyzkoušel byl "lame benchmark" a z toho vyšel iMac vítězně ( 59s:31s).

Vyzkouším o víkendu nějaké hry, včetně 3D a SDL a uvidíme.

Syndikovat obsah