Copak o to, tu kartu mám, jen ještě sehnat toho Maca :)
Divina sepsala návod pro flash PC AGP grafické karty ATI Radeon 9250/9200 pro Power Mac AGP - např. pro využití lepší grafické karty v MorphOS 2.6 (a novější), Linuxu, Mac OS X a 9. Originální návod v italštině je zde a jeho anglický překlad do PDF formátu je ke stežení zde: ATIRadeonFlash.pdf (autor Jambalah). Návod je částečně aplikovatelný i pro flash jiných ATI grafický karet z PC x86 pro Apple PowerPC.
|
|||
Na Aukro se jich draží, skoro pořád několik najednou a než skončí, tak je tam hned několik dalších Maců G4 - od těch nejstarších 400 MHz, přes QuickSilver modely až po nejnovější MDD a MDD 2003 co mám já - s rychlejší DDR pamětí místo starých SDR.
Sleduj pravidelně prodej Apple na Aukro
Neboj, sleduju to každý den, ale zatím jsem narazil "jen" na Power MACa G4 1.25 a to když už mám uvažovat o změně za Pegasose, tak bych chtěl tu 1.42, pak to má smysl, jinak si Pegasose pošetřím. Máká jako hodinky.
Tak třeba na eBay je teď na prodej MorphOS kompatibilní PowerMac G4 MDD 2x 1.6 GHz od d!g!mana:
PowerMAC G4 MDD 1.6 GHz Sonnet MDX Duet 1.5 GB RAM
Končí navečer v neděli 21. listopadu 2010. Poštovný 29 EUR do ČR.
Jo jo, koukám na to. Jen kdyby tam za tyhle prachy bylo "kup teď " to bych do toho šel hned
Jinak on i Power Mac G4 1.25 GHz má něco do sebe - sice "jen" 1,25x rychlejší G4, ale téměř 2x rychlejší RAM a skutečný AGP 4x slot místo AGP v Pegasosu zapojeného na PCI sběrnici. Nemluvě o možném upgrade Power Maca pomocí G4 CPU karty na vyšších frekvencích (např. 1.8 GHz). Pak je tu výhoda plné oficiální podpory Mac OS X 10.5, ale zase se musí oželet AmigaOS 4.1 a je nutné používát grafiky s PowerPC ROM.
Každopádně MorphOS podpora pro Power Macy G4 je hlavně šance pro ty, kteří nemají Pegasos II G4 doma a ohlížejí se po takovém podobném stroji pro MorphOS. Původní miniaturní Mac Mini G4 jsou k sehnání často jen do 1.42 GHz, což je pěkné, ale pouze s pevnou gfx, která má jen 32 MB VRAM... a ty novější 1.5 GHz verze s gfx 64 MB VRAM (tzv. "silent upgrade" od Apple - nikdy oficiálně uvedený) jsou téměř nesehnatelné a o dost dražší.
Já si nejsem jistej že to je tak jednoduchý ale kéž by bylo. Onehdá sem se bavil s jednim jabkařem co se v dobách PPC dot zabýval flešovánim karet. No a ten řikal že nejde vzít jakoukoliv kartu nějakýho typu a přeflešovat. Často prej záleží nejen na výrobci ale i třeba na konkrétní revizi karty aby vůbec šla flešnout.
Nikdo nepíše, že je to jednoduchý... podle toho návodu je poznat, že to není žádná procházka růžovým sadem - spousta různých karet a revizí, různé velikosti ROM nebo dokonce nutné hardwarové úpravy v případě nějakých Maců + opakování procesu s jinou ROM v případě neúspěchu. Ale Radeon 9xxx karty pro Mac se oproti těm do PC nedají skoro vůbec sehnat a když už někdy se podaří na něco vyjímečně narazit, tak za nehorázný pálky - takže se to vyplatí zkusit. AGP ATI Radeon grafické karty z PC se prodávají za pár korun non-stop.
Poslední komentáře