7 posts / 0 new
Poslední
ghh
Obrázek uživatele ghh
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Paměti

Chtěl bych si koupit větší paměť, mám jeden 512Mb něco. Nevyznám se totiž v těch asi deseti druhzích a patnácti poddruzích pamětí. Může mi někdo poradit nějaký konkrétní modely co tam můžu dát ?

Amiga DraCo PegasosII G4 G5

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Paměti

Na ty paměti jsou často dotazy, ale ono je to těžký - máš tisíce DDR pamětí a když Ti napíšu nějaký konkrétní model, tak přímo ten nebudou nejspíš mít - a pak taky jsou různý revize základních desek a k tomu různý verze firmware, kde se podpora pamětí taky trochu měnila - ladila. Nejlepší je se v krámě domluvit, že si koupíš 1 GB RAM DDR modul - a to klidně i 400 MHz, který je líp k sehnání než starší 266 MHz a fungují také - vyzkoušíš, jestli funguje, pro jistotu spustíš memtest a když nebude kompatibilní, tak jestli Ti ho vymění kus za jiný kus. Situaci by měli pochopit, na PC existují podobné nekompatibility.

Taky můžeš mít problém s 2x 512 MB RAM - kompatibilita těch dvou modulů dohromady. To se vyskytlo dříve i u mě... ty paměti pak ale právě nešly ani tchánovi v  normálním PC, tak si je došel vyměnit a mezitím jsem si do Pegasose II už pořídil 1x 1 GB DDR400 modul.

Abych tedy poradil na žádost něco opravdu konkrétního, co mám doma funkční na stole, tak jsem rozdělal svůj Mac Mini G4 (ve kterém mám původní 1 GB RAM modul z Pegasose II) a je to A-Data DDR400(3) 1GX16 - podrobnosti, viz foto:

Obrázek uživatele About
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Paměti

No já mám v Pegasosu 1 GB DDR Ram a ještě se mi k tomu nepodařilo sehnat druhý kompaktibilní. Zkoušel jsem už spousty dalších 1GB ale pokaždé nefungují a projeví se to tak, že nenajede Pegasos ani do OF. Vím, že Pegasos podporuje jen 1.5 GB, ale ať z té druhé udělá jen 512 MB a já budu mít 1:5 GB, ale to on ne. I když, 1 GB booooooohatě stačí.

Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Paměti

Právě proto jsem zmínil i ten problém s 2x 512 MB naráz místo 1x 1GB s větší šancí.

Pegasos podporuje 2 GB RAM, MorphOS pak ale alokuje 1.5 GB RAM. Vzhledem k paměťové nenáročnosti MorphOS systému (cca 50 MB RAM) je ale operační paměť o velikosti 1.5 GB (i 1 GB) dost hodně. Zbývajících 95% volné paměti je pak k dispozici jako brutálně rychlý RAM disk + aplikacím a ani si nepamatuju, kdy by mi na MorphOS nestačilo 1 GB RAM - je to jiný poměr než na Windows, Mac OS X či Linuxu.

Obrázek uživatele Prober
Offline
Registrován na nové verzi webu: 18.09.2008
Re: Paměti

Neměla být v MOS 2.6 právě jedna ze změn i to, že bude umět využívat více než 1.5GB Ram?


C.A.D.A. (Československý archiv demoscény pro Amigu)

ghh
Obrázek uživatele ghh
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Paměti

Bezva díky. Zřejmě si koupím 1GB aby nebyl žádnej problém. Už několikrát mi to napsalo Out of memory. To je horší než povolávák :)

Amiga DraCo PegasosII G4 G5

Obrázek uživatele Starej Mraf
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.10.2008
Re: Paměti

Dostal jsem syndrom prázdného slotu a rád bych měl v Pegu víc než 1GB paměti. Všude jsou informace, že by měly běžet až 2Giga... No zatím nebeží. Mám tam 1GB 400MHz kingston a ať k ní přidám jakoukoliv jinou paměť tak Peg ani nenajede. Naopak 2 různé 512MB (266MHz Samsung a 400MHz Kingston) spolu chodí bez závad. Revize desky je 2B5 a firmware ten poslední 1.2 . Jo taky jsem zkoušel AData a zase chodí jen jedna, ale tam jsou ještě další problémy, že né v každym slotu... Poprosil bych tedy o přesný typ pamětí, které máte v Pegu.

Syndikovat obsah