Super! Ty panely by podle mě vylepšení potřebovaly. A čím víc PowerMacu bude podporováno tím líp (i když mě plně vyhovuje MacMini :)
Zde je galerie fotek z párty PowerDev #8, kterou pořádal vývojář Geit v Německu o tomto víkendu. Byly prezentovány PowerBook a PowerMac systémy běžící na MorphOS. Dokonce starý PowerMac s 400 MHz CPU a Rage128 grafickou kartou udělal dobrý dojem z použitelnosti. MorphOS je jednoduše rychlý na jakémkoliv hardware. PowerMac podpora bude vydána spolu s MorphOS 2.6. Samozřejmě tam byla široká škála i jiného běžícího hardware. Na setkání byly také Pegasos 1, Pegasos 2, Efika, microA1, AmigaOne, Amiga 2000 a několik Mac Mini počítačů. Kromě hardware se jednalo také o prezentaci software. K vidění byl nový systém panelů v Ambientu, který má několik vcelku unikátních funkcí. Tyto nové panely nahradí ty staré v pozdějších verzích Ambientu (ještě ne v brzy vydaném MorphOS 2.6). Také byl prezentován MagicAction. MorphOS verze velmi známého Automator. Dále zde byla k vidění nová MorphOS aplikace pro skenování a ovladače skenerů - Scandal. Ukázka probíhala za použití Epson skeneru. Je to pěkný kousek software a dokonce fungovala průhlednost (transparency unit). Během setkání se užila spousta legrace a hodně se diskutovalo. A bylo pěkné vidět několik nových kousků softwarých produktů, které se připravují na vydání. Také tu bylo malé muzeum u vchodu. Byl zde Busch 2090 4 Bit počítač (CPU: TMS 1600) s 768 bytů systémové paměti, který běžel celých 72 hodin bez pádu. To není špatné na 27 let starý počítačový systém! Další novinkou bylo přehrávání 3D filmů na Pegasos 2 počítači s použitím 3D obrazovky a brýlí. (překlad reportu od Geita)
|
|||
Já bych nepohrdl iMAC G5 .
Mac s G5 je sice docela zajímavý kousek, ale pro mě je momentálně víceméně nepoužitelný. Pokud chci používat počítač na každodenní běžnou činnost, tak chci počítač tichý, dostatečně výkonný a energeticky úsporný. A to mi splňuje pravě MacMini. G5 je pro mě zbytečně velký kalibr a asi bych ho zapínal jen zřídka. Přece jen tolik výkonu běžně nepotřebuji. Ale to samozřejmě neznamená, že bych jeho podporu v MorphOS nepřívítal :)
Poslední komentáře