PowerDev #8

Zde je galerie fotek z párty PowerDev #8, kterou pořádal vývojář Geit v Německu o tomto víkendu.

Byly prezentovány PowerBook a PowerMac systémy běžící na MorphOS. Dokonce starý PowerMac s 400 MHz CPU a Rage128 grafickou kartou udělal dobrý dojem z použitelnosti. MorphOS je jednoduše rychlý na jakémkoliv hardware. PowerMac podpora bude vydána spolu s MorphOS 2.6.

Samozřejmě tam byla široká škála i jiného běžícího hardware. Na setkání byly také Pegasos 1, Pegasos 2, Efika, microA1, AmigaOne, Amiga 2000 a několik Mac Mini počítačů.

./images/hm24092010/thumbs/img_0670.jpg ./images/hm24092010/thumbs/img_1130.jpg

Kromě hardware se jednalo také o prezentaci software. K vidění byl nový systém panelů v Ambientu, který má několik vcelku unikátních funkcí. Tyto nové panely nahradí ty staré v pozdějších verzích Ambientu (ještě ne v brzy vydaném MorphOS 2.6).

Také byl prezentován MagicAction. MorphOS verze velmi známého Automator.

Dále zde byla k vidění nová MorphOS aplikace pro skenování a ovladače skenerů - Scandal. Ukázka probíhala za použití Epson skeneru. Je to pěkný kousek software a dokonce fungovala průhlednost (transparency unit).

Během setkání se užila spousta legrace a hodně se diskutovalo. A bylo pěkné vidět několik nových kousků softwarých produktů, které se připravují na vydání.

Také tu bylo malé muzeum u vchodu. Byl zde Busch 2090 4 Bit počítač (CPU: TMS 1600) s 768 bytů systémové paměti, který běžel celých 72 hodin bez pádu. To není špatné na 27 let starý počítačový systém!

Další novinkou bylo přehrávání 3D filmů na Pegasos 2 počítači s použitím 3D obrazovky a brýlí.

(překlad reportu od Geita)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Flegy (bez ověření)
Re: PowerDev #8

Super! Ty panely by podle mě vylepšení potřebovaly. A čím víc PowerMacu bude podporováno tím líp (i když mě plně vyhovuje MacMini :)

Obrázek uživatele Wawe
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: PowerDev #8

Já bych nepohrdl iMAC G5 Smile .

Wawe

Flegy (bez ověření)
Re: PowerDev #8

Mac s G5 je sice docela zajímavý kousek, ale pro mě je momentálně víceméně nepoužitelný. Pokud chci používat počítač na každodenní běžnou činnost, tak chci počítač tichý, dostatečně výkonný a energeticky úsporný. A to mi splňuje pravě MacMini. G5 je pro mě zbytečně velký kalibr a asi bych ho zapínal jen zřídka. Přece jen tolik výkonu běžně nepotřebuji. Ale to samozřejmě neznamená, že bych jeho podporu v MorphOS nepřívítal :) 

Syndikovat obsah