Prohlášení Genesi 11.11.2004 - Rozšíření pilotních projektů a programů pro vývojáře

Překlad: Amiginka, Luky

Avalanche, MySQL, T-Mobile (Czech)

Frankfurt, Německo - Firma Genesi oznámila, že úspěšně dokončila druhou fázi Genesi/Freescale PegasosPPC pilotního projektu a doručila Open Desktop Workstation českému T-Mobile, MySQL a NSCEE (National Supercomputing Center for Energy and the Environment). Tyto ODW budou testovány v řadě konfigurací serverů a clusterů a to s různými operačními systémy a aplikacemi. Zároveň se rozšířil Avalanche Desktop Reference program na firmy Jostens, Select Comfort, Cargill, ePredix a Imation. Účastníci Avalanche projektu požadují pro své souborové servery, tenké klienty (thin client) a firemní počítače všeobecně řešení založené na Debian GNU/Linux a PowerPCTM Pegasosu.

Debian, Gentoo, YDL, CruxPPC, MorphOS

Genesi dále oznámila, že již darovala více než 100 Open Desktop Workstation vybraným Debian, Gentoo, Crux, Yellow Dog Linux a MorphOS vývojářům. "Do programu na podporu vývojářů (Developer Support Program) jsme zařadili také množství Demo Scene skupin. Věříme, že talentovaní členové těchto skupin mohou zviditelnit přednosti PowerPC a naší platformy.", řekla Raquel Velasco, generální manažerka Genesi.

Pegasos je založený na PowerPCTM architektuře a jako komplexní řešení, snadno upgradovatelné a přizpůsobitelné, se může rozšířit v podnikových sítích jako tenký klient, desktopový počítač, síťová jednotka nebo server. Zdroje pro systémový vývoj pod Linuxem včetně aplikačních poznámek a instruktážních prezentací na Pegasosu můžete nalézt na stránkách firmy Freescale. Další podpora je poskytována na stránkách PPCZone.org.

Syndikovat obsah