Prohlášení Genesi z 30.09.2004 - Smart Networks Developer Forum

Překlad: Amiginka, Luky
Článek přeložen z angličtiny ze stránek Genesi.lu - Press Releases.

27.-30. září 2004 se v německém Frankfurtu konalo Smart Networks Developer Forum Europe (SNDF Europe), jehož zlatým sponzerem byla vedle jiných společností i firma Genesi.
V jakém světle se Pegasos na tomto fóru ukázal?

Tiskové prohlášení Genesi - 30. září 2004

Pracovní stanice Open Desktop Workstation od Genesi založené na Pegasos II byly použity na praktickém semináři o Linuxu, který se uskutečnil během posledního dne na SNDF Europe. PowerPC architektura se sadou SIMD instrukcí Altivec se ukázala jako vynikající alternativa pro linuxové aplikace a Genesi Pegasos II je pro tyto účely vybaven MPC 7447 PowerPC (G4) a northbridge Marvell Discovery II.

"Jako člen našeho Smart Networks Alliance Programu je Genesi klíčovou firmou umožňující vývoj Linuxu na PowerPC architektuře. Chceme vyzvat programátory linuxových aplikací, aby své programy vyvíjeli na PowerPC platformu, protože tato architektura může při navrhování systémů poskytnout výhody jak v oblasti výkonu tak i ceny.", řekl Glenn Beck, ředitel marketingu, Computer Platform Division, Networking a Computing Systems Group ve firmě Freescale Semiconductor, Inc.

"Těší nás úspěch platformy Pegasos", dodal Viren Shah, Product Line Manager pro Marvell's System Controllers. "Platforma Pegasos, založená na vylepšené Discovery architektuře firmy Marvell, dává našim zákazníkům významnou příležitost získat výhody na trhu."

Na poskytnutých počítačích si bylo možné vybrat z několika operačních systémů včetně Gentoo, Crux, Yellow Doq a Debian GNU/Linux. Jednou z možností byl i MorphOS - nenáročný a zároveň plně vybavený Amiga-kompatibilní operační systém, který ovšem nevychází z UNIXu. Všichni vývojáři, kteří se zúčastnili tohoto semináře, obdrželi pracovní stanici Open Desktop Workstation.

SNDF Europe se konalo 27.-30. září v Sheraton Frankfurt Hotel & Towers, letiště Frankfurt, Německo.

Syndikovat obsah