4 posts / 0 new
Poslední
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
S MorphOSem na net!

Lidi,dotaz,please,vím že už to tu stokrát bylo,ale...chcu s MorphOS2.3 na net,jak na to?ten maník co přijede je samozřejmě pcman takže ať nejsu za blba:-)konkretně vezměme situaci že "drát" už je připojen a mos2.3 spuštěn.co teď?díky pecaN,a prosím polopatě,pro laika:-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: S MorphOSem na net!

Brzdi, už v tom "drát už je připojen" může být chyba... Wink Pegasos II má totiž dvě síťové karty - 100 Mbit a 1 Gbit. Na internet Ti bohatě stačí 100 Mbit síťová karta, což je vzadu na Pegasos II spodní ethernet konektor.  V MorphOS 2.3 vše co potřebuješ je Nastavení systému, ikona sítě (Network). 100 Mbit síťová karta funguje přes via_rhinepci ovladač, na první záložce Síťové adaptéry tedy zaškrtni u ní eth0. Potom záleží, přes co a jak budeš připojený. Ale když navedeš PC mana sem, už si bude vědět rady. Jde už jen o to nastavit IP adresu ručně, masku a bránu nebo prostě zaškrtnout dynamické nastavení přes DHCP. Na záložce Název počítače a DNS si nastav jméno počítače třeba na Pegasos a tam je potřeba nastavit IP adresu DNS serveru. V mém případě je to IP adresa ADSL modemu (a stejná adresa jako brána).  Je to stejné nastavení jako na PC. Držím palce, ať se to povede!

Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: S MorphOSem na net!

Díky!:-)podle popisu to vypadá snadno taxnad i pcman to zvládne:-) určitě dám vědět!cau pecaN

Flegy neprihlaseny :) (bez ověření)
Re: S MorphOSem na net!

No já teda nevim, ale mám internet přes ADSL a pod MorphOS 2.0 a výše nebylo nutné nastavovat vůbec nic. Zkrátka jsem jen dal kabel od ADSL routeru do síťovky Pegasa a toť vše. Myslím, že dnes se většinou vše nastavuje přes  DHCP, jak psal výše Luky, takže i kdyby to hned na první pokus nedopadlo, není to problém velmi rychle donastavit.

Jinak bys měl pecaNe hlavně napsat jak se chceš na ten net připojit. Přes ADSL mi přijde jaksi jakýkoliv příchozí PCman zbytečný (stojí jen zbytečné peníze). Mě třeba od Volnýho poslali už nastavený ADSL modem a stačilo prakticky jen připojit a tehdá ještě pod MOSem 1.4 nastavit aby to jelo přes to DHCP a bylo to. Popravdě nesrovnatelně rychlejší nastavení než třeba u dial-upu. Jediný menší problém byla tehdy konfigurace samotného ADSL modemu, vzhledem k nedostatku potřebného softu (dělá se to přes webové rozhraní a Sputnik to nezvládal a iBrowse s odřenýma ušima). Ale tenhle problem už dnes diky OWB padá ;)

 

 

Syndikovat obsah