Toshiba: 'Cell TV' v roce 2009

MAKUHARI, Japonsko — Procesor Cell, původně vyvinutý pro Sony PlayStation 3, bude pohánět "Cell TV" - plochou TV příští generace, kterou Toshiba Corp. plánuje na podzim 2009. Toshiba tento týden ukázala svůj prototyp Cell TV na CEATEC Japan.

Prezentace byla podobná té, kterou Toshiba nabídla již během Consumer Electronics Show  (CES) v Las Vegas v lednu tohoto roku. Ale nyní byla japonská společnost mnohem více otevřenější ve zdůraznění specifických výhod "Cell TV" v praxi.

Toshiba Cell TV současně zobrazující na své obrazovce až 48 video streamů uložených na harddisku.

"TV příští generace by měla být schopná zobrazit a přehrávat video (z různých zdrojů) nejenom ve vysokém rozlišení, ale také  jednoduchým způsobem (easy-to-view)", říká Yoshihiro Nishida, senior specialista z hlavního technologického centra firmy Toshiba.

Během prezentace byla Cell TV předvedena při současném zobrazení 48 video streamů uložených na harddisku.

Cell TV umí také jedno video rozdělit na 48 částí a přehrávat je najednou na  jedné obrazovce. "To umožní  divákovi vybrat si konkrétní část videa, kterou chce vidět.", říká Nishida.

"Cell procesor také může dekódovat 8 živých vysílání najednou", dodává Nishida, protože Cell TV obsahuje 8 TV tunerů.

"Změna kanálů je na Cell TV mnohem rychlejší, protože živé video streamy jsou již souběžně dekódovány. Tak jako ve zlatých časech staré analogové televize", říká Nishida.

Jednou z nevýhod dnešních digitální televizí je totiž skutečnost, že změna kanálu trvá 1 až 2 sekundy.

Nishida odmítl komentovat, kdo další bude používat Cell procesor pro podobné TV.

Překlad článku EETimes.com: Toshiba to launch 'Cell TV' in 2009 (Junko Yoshida)

Syndikovat obsah