3 posts / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele Wawe
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
kopirovani souboru

Ahoj lidi

Nasel sem jednu chybu pri kopirovani velkych souboru z externiho disku.

Postup: MOS mam na vnitrnim disku v macmini ,v nem moutnu externi disk HFS OSX (treba Pracovni),zatim vse ok.

Ext disk je v M9 pripojen pres FireWire tzn. sbp2.device.

Prez USB je vsechno naprosto OK !!

Najdu pozadovany soubor (treba film .AVI) velikost napr 700Mb a dam kopcit.

Kopirovani se spusti a po chvili se zastavi s hlaskou ze soubor je nekompletni.( File ´System:Download/Jara.Cimrman:Afrika.avi´ is not complete.   Dos error: neznamy (#42).

No a pak uz nic mepomuze , proste nejde kopirovat vetsi soubory

Po pokusech jsem dosel k zaveru , ze je chyba prave v ovladaci pro FW, pokud se pletu tak me opravte.

Ma nekdo nejaky napad ?

Wawe

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: kopirovani souboru

Jj, to vypadá na problém v doinstalovaném ovladači firewire Helios. Poslední veřejně dostupná verze Helios je stále beta verze a ne finální. Nápad tedy mám, používal bych raději zatím přímo MorphOS ovladače USB 2.0 na přenos dat - s nima je to OK a navíc, když jsem to kdysi testoval na Mini G4 1.5, tak Helios nekopíroval ani nijak rychleji než interní ovladače USB 2.0. Ale to byla kdysi možná starší verze a ne úplně ta poslední. Každopádně autor varuje, že se ti mohou rozbít data, je to beta verze.

Vzhledem k tomu, že Helios ještě nemá ani žádné nastavení, tak nevím o tom, že bys to mohl nějak ovlivnit - kromě používání originálních ovladačů USB 2.0 pro přenos dat na/z HD.

Alespoň, že ti to přes beta-firewire zobrazilo ten requester a nebylo ticho po pěšině - ty by sis myslel, že je vše OK a ono přitom ne - to se mi teď právě stalo při kopírování z FTP u Total Commanderu na Windows 7, pracovní data, která měla mít 4,6 GB měla jen 3 GB a on vesele pokračoval dalším 4,6 GB souborem a tam na tom nehodil žádnou chybu do requesteru - stalo se to navíc u 3 souborů z 15, uff. A to je to finální verze. Nemluvě o tvrdém záseku celého PC... Prostě "každý program obsahuje alespoň jednu chybu".

Tohle nepůjde nahlásit jako chybu v MorphOS, protože Helios není jeho součástí. Nejlepší by tedy bylo napsat autorovi Helios ovladačů - od toho beta verze většinou jsou, aby je beta testeři otestovali a dali vědět autorovi potíže. Stalo se ti to na nejnovější dostupné verzi Helios 0.5.622? Doufám, že vývoj pokračuje a že se brzy dočkáme finálnějších firewire ovladačů.

Obrázek uživatele Wawe
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: kopirovani souboru

Ahoj Luky.

Diky ta reakci.Je to tak jak pises.USB je zachrana. Trochu me zmatlo , ze kdyz zapnu jeste jeden disk zapojenej do USB M9 , tak nabehne ovladac z Poseidonu a kopirovani jde normalne , ale jen prave pres USB, protoze M9 je vlastne jakoby HUB USB

Verze je to ta co pises.Kdysi sem ji instnul a od te doby tam je.Co se tyka rychlosti je to temer stejne FW jako USB. Taky se stane ,ze MOS castecne vytuhne - zpomali nektere funkce.

 

Wawe

Syndikovat obsah