Jojo,taky jsem to 'četl', a MorphOS dal našemu červenému bratříčkovi pěkně na frak!Na amigaworld.net se rozhořela zajímavá diskuse,snad nevypukne MOS vs OS4 válka...
David Brunet napsal na stránkách francouzského Amiga magazínu Obligement nový článek: Porovnání výkonu AmigaOS 4.1 a MorphOS 2.3 na Pegasos II. Článek je sice ve francouzštině, ale vzhledem k tomu, že se jedná hlavně o číselné porovnání obou systémů, jsou výsledky snadno pochopitelné i pro nás, popř. je možné zbytek jakžtakž přeložit pomocí online překladače - odkaz na překlad. Shrnutí výsledků benchmarků:Start systému - 6/10 pro AmigaOS 4.1 vs 10/10 pro MorphOS 2.3 Quake - 8.5/10 pro AmigaOS 4.1 vs 10/10 pro MorphOS 2.3 FxPaint - 7/10 pro AmigaOS 4.1 vs 10/10 pro MorphOS 2.3 Celkové bodové porovnání:Bodů: 6.60/10 pro AmigaOS 4.1 vs 9.95/10 pro MorphOS 2.3. Téměř ve všech oblastech je výkonnější MorphOS 2.3 (start, USB, desktop, 3D, emulace 68k, emulace WarpOS a Warp3D atd.). Mělo by se brát ale v úvahu, že AmigaOS 4.1 i spolu s dodatečnými opravami není stále dost vyladěný pro Pegasos II - např. program ZoneXPlorer je na G4 s AmigaOS 4.1 propadák s výsledkem 2/10, ale na AmigaOne G3 běhá paradoxně o něco rychleji (autor neuvádí další podrobnosti). Pro více detailů k testům, sekundové porovnání atp., si můžete přečíst Porovnání výkonu AmigaOS 4.1 a MorphOS 2.3 na Pegasos II (francouzsky) nebo jeho automatický překlad. Související články: Magazín Obligement: Porovnání AmigaOS 4.1 a MorphOS 2.1 (01.01.2009)
|
|||
Valky bych se nebal... (pro jistotu ale mam modrou knizku). Myslim, ze kdyby se pridaly jeste dalsi benchmarky (load/save slozitejsich .doc/.xls dokumentu, rychlost kopirovani souboru vetsich nez 4 GB pod ruznymi filesystemy atd.), tak by se vysledky posunuly trochu jinym smerem...
no... tak staci u morphosu maknout na kopirovani na sfs, a bude zase lepsi prakticky ve vsem...
baj, MarK.
Obavam se, ze ne... Nebo snad ma MorphOS 2.3 SFS s podporou souboru vetsich nez 4 GB? Kazdy novy filesystem si zada roky testovani a MorphOS Team ma nyni jiste mnoho jinych (a dulezitejsich) veci na praci (predevsim port na Mac Mini). Rovnez u tech .doc dokumentu by byl problem, asi by nepomohly ani Google docs, pokud tedy jejich soucasna verze nepodporuje (korektne) poznamky pod carou.
Kazdy si muze nastavit testy tak, aby z nich jeho preferovana platforma vysla co nejlepe. Trochu me v tomto pripade pobavilo, ze autor zmineneho srovnani uvadel u MorphOS dve rychlosti nacitani adresaru (bez a s ikonami), ale do vysledneho souctu zapocital ten lepsi... Dalsi testy uz nastesti tak nevyvazene nejsou (tedy az na 4 (!) benchmarky pro emulaci 68k procesoru).Porovnani herniho vykonu nelze vytknout nic, zde MorphOS skutecne vyrazne vede.
Poslední komentáře