MagicBeacon - systém pro správu oznámení pro MorphOS

Guido Mersmann (Geit) dnes zároveň s vydáním Grunch 1.0 také vydal program MagicBeacon. MagicBeacon je systém pro správu oznámení pro MorphOS. Uživatel si může při vzniku určité události nastavit, co se má provést dále. Možnosti jsou velmi široké. Nejedná se totiž pouze o zobrazení oznámení v bublině, která je navíc plně nastavitelná (text, písmo, skin, pozice, obrázek, délka trvání...), ale lze také provést libovolnou jinou akci - spustit automaticky nějaký příkaz či program. Pro rychlejší orientaci je v MagicBeacon systému základně již nastaveno několik ukázkových oznámení - automatické otevření adresáře fotek při detekci adresáře "DCIM" na médiu, automatické spuštění DVD při detekci vloženého video DVD, oznámení o vloženém CD, oznámení o volné paměti pod 25%, hotové stahování v prohlížeči OWB, dostupná aktualizace v Grunch databázi, aj. Kromě oznámení v bublině je podporováno také oznámení ve screenbar modulu MagicBeacon - skrolovací text přímo v modulu v liště MorphOS.

Program MagicBeacon si nainstalujete do MorphOS z programu Grunch.

MagicBeacon

Ukázky oznamovacích bublin z MagicBeacon:

 MagicBeacon

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: MagicBeacon - systém pro správu oznámení pro MorphOS

Tak tohle je fakt dost super prográmek pro "hračičky" :)))

Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: MagicBeacon - systém pro správu oznámení pro MorphOS

Po několika dnech testování se zdá, že funguje bez problémů. Testováno hlavně s OWB, přeci jenom se docela hodí upozornění při stahování souborů. Akorát mi vadí, že nelze navolit víc akcí pro jednu činnost a ty akce potom přepínat.

Například pokud stahuju soubory z internetu přes OWB, tak někdy mi stačí po stáhnutí jen normální textové upozornění, někdy potřebuju zvukové upozornění a někdy je fajn aby se mi po dotáhnutí souboru rovnou vypnul počítač.

Zatím řeším uložením několika konfigurací, ale není to moc elegantní :(

Syndikovat obsah