Ubuntu 8.10 - Pegasos a EFIKA bootovací jádra

Peter Czanik z Genesi (host z Maďarska na srpnovém PowerDev Meeting #4 v Praze) vytvořil 4 bootovací jádra pro Pegasos a EFIKU (netinst - instalace ze sítě a boot). Než je použijete, přečtěte si prosím známé problémy níže.

Pegasos netinst: http://genesi.hu/ubuntu/intrepid_inst_peg
Pegasos boot: http://genesi.hu/ubuntu/intrepid_boot_peg

EFIKA netinst: http://genesi.hu/ubuntu/intrepid_inst_efika
EFIKA boot: http://genesi.hu/ubuntu/intrepid_boot_efika

Pegasos podpora je téměř perfektní pouze s jednou větší chybou, zatímco EFIKA podpora je trochu problematičtější...

Obě verze:
ext3 oddíly vytvořené instalátorem nelze číst pomocí firmware. To znamená, že bootovací jádro je potřeba umístit někam jinam (tftp, usb klíčenka, oddíl zformátovaný dřívějšími verzemi Linuxu, atd.) Pozn. Luky: Také MorphOS oddíl FFS nebo SFS (pokud máte novější verzi firmware, která SFS podporuje), popř. je možné Linux oddíly pŕipravit pomocí MorphOS.

EFIKA:
- xubuntu / XFCE je rozbité, aplikace nestartují (funguje správně na Pegasosu)
- xubuntu swapuje přes 70+ MB pouze pro prázdné XFCE
- jádro neobsahuje podporu zvuku

Můžete dát Peterovi vědět, jestli potřebujete zvuk pro EFIKU a pokusí se to napravit. Nyní to dává smysl pouze s 'mpd' (Music Player Daemon) - konzolový hudební přehrávač přes síť nebo něco podobného.

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Ubuntu 8.10 - Pegasos a EFIKA bootovací jádra

Tento příspěvek píšu z čerstvě nainstalovaného Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex pro PowerPC na svém PegasosPPC II G4 z Firefoxu 3.0.3 Smile Instalace proběhla hladce (no večer se mi to nějak nechtělo ze serveru doinstalovat, ale dnes už znovu vše OK) a je tu v balíčkách pro mě důležitá Java 6 (PowerPC), NetBeans 6.1 a tak, takže se mi to jako pracovní systém líbí. Z uživatelského pohledu to na mě ale nejspíš bude opět děsně pomalý - ale nic svižnějšího než MorphOS prostě zdaleka není Wink

Syndikovat obsah