3 posts / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele About
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Úprava videa

Ahoj. Je na MOS nějaký sw na stříhání videa nebo zkrátka stříhání avi, mpeg atd?

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
ghh
Obrázek uživatele ghh
Offline
Registrován na nové verzi webu: 13.09.2008
Re: Úprava videa

Neni :) Ale mencoder nebo ffmpeg taky dokážou odvést slušnou práci. Pro OS4.1 někdo udělal takový GUI k mencoderu právě pro jednoduchý stříhání, ale dost často padá :( 

Amiga DraCo PegasosII G4 G5

Obrázek uživatele Luky
Offline
Registrován na nové verzi webu: 11.09.2008
Re: Úprava videa

Už jsem Aboutovi několikrát psal, ať zkusí Video Sequence Editor v programu Blender. Umí podle časové osy prolínat videa, podle jejich pořadí je překrývat, různé efekty, atd. Osobně si nenahrávám zatím žádná videa, která bych chtěl stříhat, ani neupravuju videa od jiných - pouze se na ně koukám Wink - takže to nemám vůbec nastudované. Myslel jsem, že se na to About podívá a prozkoumá video editor v Blenderu důkladněji, ale je to už hodně dlouho... Takže jsem si dneska tedy pustil pod MorphOS Blender a zase zkoumal a zkoumal... objevil jsem tam editor videí, nahrál video, zkoumal náhled a jak to funguje. Abych pravdu řekl, překvapilo mě, že to funguje Laughing ale čekám ještě někde nějaký háček. Doporučuju tedy těm, které oblast úpravy videa na MorphOS zajímá, aby se na Video Sequence Editor v Blenderu alespoň podívali a případně prozkoumali důkladněji.

Na internetu se válí spousta návodů i video návodů - stačí zadat do vyhledávače: blender video sequence editor. Našel jsem například toto video - takové první, jak najít editor, nahrát video, vložit obrázek... může se hodit:

Blender Tutorial - Video Sequence Editor / Non-Linear Editor / VSE / NLE

Jinak ano, mencoder, ffmpeg je možné pod MorphOS prozkoumat taky - tam se ale musí očekávat spíš ruční ladění číselných parametrů - čísla snímků - bez jednoduchého náhledu apod.

Každopádně nejsem grafik a nemám ty věci dost prozkoumané, to už musím ponechat těm, kteří se tomu chtějí důkladně věnovat. Juknul bych se podrobněji jako první na ten video editor v Blenderu, vypadá to zajímavě. A kdyžtak taky napište postřehy.

Syndikovat obsah