Posts by Sailor

Vývoj PowerPC Architektury a Power ISA v Amigách a AmigaNG

Ahoj,

zde je odkaz na článek na Amigaportal.cz https://www.amigaportal.cz/node/155095#post155144

Luky, co myslíš, mám sem ty odkazy dávat? Nebo je to už nadbytečné?

Dlouhé povídání o Pegasu prvním

Pokud je zde někdo, kdo nechodí na Amigaportal.cz, tak se tam prosím mrkněte, je tam něco o Pegasu 1.

https://www.amigaportal.cz/node/154597

Grafické karty pro Sam440ep-flex v roce 2021

Dobré ráno,

sice jsem většinu příspěvků psala sem, ale tenhle příspěvek se týká AmigaOSu a Sam440 tak se prosím podívejte na Amigaportál:

https://www.amigaportal.cz/node/149415#post149415

Článek je o PCI, AGP a také moderních PCIe grafickývh kartách na Sam440ep-flex, jak je použít a jak jsou na tom s výkonem.

Efika 5200b v roce 2021

 

Na konci minulého roku jsem získala od kolegy z MorphZone Efiku 5200b. Je to na hraní krásný kousek. Tedy hlavně tím, že je malá a s absolutně nedostatečmýni HW zdroji. Sice o ní na tomto fóru asi všichni vědí, ale přeci jen alespoň základní údaje:

 CPU: Číst dál

Benchmark 2020, MorphOS, AmigaOS

Protože je tady už delší dobu mrtvo a protože jsem se nudila, udělala jsem před Vánoci, unavená po Vánočním úklidu na odreagování pár benchmarků MorphOS a AmigaOS počítačů co mám doma.


Číst dál

MorphOS 3.12 na iMac G5 a Powermac G5 Quad

Morphos 3.12 jsem nejdřív nainstalovala na Pegasos2. Tam bylo vše bez problémů. Co mě ale zaujalo byla zmínka v přehledu nových vlastností -  "Added basic PMac12,1/PPC970FX frequency switching support" a "Basic sensor support for PMac11,2/PMac12,1 model". Pak se na morph.zone objevil článek o MorphOS na Powermac G5 PCIe.
Číst dál

AmigaOS 4.x Graphics Card Survey

Ahoj,

vím že je to zde o MorphOS, ale řada z nás má i AmiguNG. Pro ty zde mám žádost od Hanse de Ruytera (autor AnigaOS driverů na moderní Radeony) na vyplnění ankety jakou používáte grafickou kartu.

link na anketu: https://www.surveymonkey.com/r/6JBRTMP Číst dál

Upgrade Pegasos II

Každý kdo má doma nějaký powerpc počítač, ať už historický, nebo "moderní" (X1000) nebo moderní (Power9) je omezem kompatibilitou komponent.

Obzvlášť markantní je to v případě kombinace několika operačních systémů na jednom počítači. Zatímco např. diskové řadiče se dají vybrat pro všechny tři OS, celkem problém je v otázce grafických karet. Číst dál

Upgrade Pegasos II

Tak jsem po čase oprášila starého Pegase a dal mu nový kabát.

Přetaktováno na 1.33GHz, Radeon 9800Pro, sata ssd. Až se k tomu dostanu, napíšu nějaký článeček a udělám benchmarky. Především chci přeinstalovat na čisto MOS ( kumulované upgrady od verze 3.0) i AOS.

Zatím stručně Tower57 "benchmark" ( http://blog.a-eon.biz/blog/?p=10986 ) Číst dál

MintPPC na Pegasos 2

1. Proč zrovna MintPPC?

   I když vlastním rychlejší a novější stroje, Pegasos 2 mi slouží stále a je můj oblíbený. Podle mě je to nejlepší NG Amiga vůbec. Ve své době měl výborný výkon a dobrou cenu. Číst dál

Powerbook 5,8 a HDD problem

Tak se mi podařilo sehnat za hubičku Powerbook 5,8 1.67 s 60G HDD. Běhá krásně, akorát je trochu promáčklý.

HDD je s MacosX 10.5, a prakticky úplně plný. Tak jsem ho vyměnila za nepoužívaný 320G (s windows) a chtěla nainstalovat OSX. Číst dál

3D podpora Radeon9200 Linux

Zdravím. Nainstalovala jsem na Pegasos 2 s Radeon9200 (RV280) Debian 7.3 (Wheezy) a MintPPC 11 ( Wheezy + Katya)

Debian jsem nainstalovala kvuli rychlosti bez grafickeho prostredi a pak doinstalovala LXDE.

Ale ani v jedné instalaci mi nefunguje 3D hardwarová popora. Glxgears dává jenom 45fps. Nevíte co nastavit?

Díky.... 

Radeon 9700 Pro

Tak jsem koupila Radeon 9700 Pro 128 MB, a zkusila ji místo starší Radeon 9200 128MB, ale nic moc. 

Morphos sice ukáže 3Dsupport ale v systémových preferencích se mód objeví jen jako Radeon, nikoli Radeon9700. Stará měla mod Radeon9200.

Překreslování oken a všechny operace jsou viditelně pomalejší. Číst dál

Upgrade PegasosII + ATX Riser card

Zdravím všechny...

mám Peg2 s MOSem, teď jsem zakoupila AOS4.1, a plánuji doinstalovat NetBSD a Debian. Aktuálně mám v PCI slotech:

1. SATA řadič

2. USB2.0 řadič

A rád byc doplnila ještě:

3. SBLive!

4. Atheros 5000 wifi

Peg2 má ale jen 3 PCI sloty. Mám dotaz, když už má Peg2 2x11 ATX riser port,

lze použít PCI ATX RISER card do prvního PCI slotu a současně využívat zbylé dva PCI sloty? Číst dál

Rdesktop

Zdar, zkoušel jste někdo rdesktop 1.6.0 (z morphos-files.net) ? Ať dělám co dělám, nejde mi zvuk z PC na muj Pegasos. Povedlo se pouze pustit zvuk na PC serveru. U dřívější verze 1.3.1 zvuk fungoval dobře. Poradí někdo ?

Samba 2.2.5 na MorphOS 2

Na Amize jsem dlouhodobě používala Samba 2.0.7. Na Pegasu se mi zatím nejlépe jeví Samba 2.2.5 - hlavně kvůli rychlosti oproti 3.0.4. Na webu AKF kdysi proběhla zpráva, že Michael Grunditz pracuje na nové verzi Samba 3.2.0 pro MorphOS, ale nevím jak to dopadlo. Ráda bych to otestovala.

1. NEŽ ZAČNEME:

Pokud chcete pouze z Pegase číst disky z PC, tak není třeba instalovat Sambu, ale stačí použít SMBFS (viz. potřebné soubory).

Nastavení Samby bude provedeno pro kryptovaná hesla a na úrovni USER - to znamená, že každý externí uživatel musí použít login a heslo při připojení na disky Pegase.

Samba lze nastavit i jednodušeji na úroveň SHARE, ale to nedoporučuji. Dále bude nastaveno webové konfigurační rozhraní SWAT povoleno pro všechny uživatele. Omezení přístupu na SWAT bude provedeno přímo pomocí nastavení sítě, nikoli Samby. Je to proto, že se mi SWAT nepovedlo zprovoznit na úrovni jednoho uživatele. Pokud by to někdo uměl, budu ráda za informaci. Číst dál