Posts by Sailor

MorphOS 3.12 na iMac G5 a Powermac G5 Quad

Morphos 3.12 jsem nejdřív nainstaloval na Pegasos2. Tam bylo vše bez problémů. Co mě ale zaujalo byla zmínka v přehledu nových vlastností -  "Added basic PMac12,1/PPC970FX frequency switching support" a "Basic sensor support for PMac11,2/PMac12,1 model". Pak se na morph.zone objevil článek o MorphOS na Powermac G5 PCIe.
Číst dál

AmigaOS 4.x Graphics Card Survey

Ahoj,

vím že je to zde o MorphOS, ale řada z nás má i AmiguNG. Pro ty zde mám žádost od Hanse de Ruytera (autor AnigaOS driverů na moderní Radeony) na vyplnění ankety jakou používáte grafickou kartu.

link na anketu: https://www.surveymonkey.com/r/6JBRTMP Číst dál

Upgrade Pegasos II

Každý kdo má doma nějaký powerpc počítač, ať už historický, nebo "moderní" (X1000) nebo moderní (Power9) je omezem kompatibilitou komponent.

Obzvlášť markantní je to v případě kombinace několika operačních systémů na jednom počítači. Zatímco např. diskové řadiče se dají vybrat pro všechny tři OS, celkem problém je v otázce grafických karet. Číst dál

Upgrade Pegasos II

Tak jsem po čase oprášil starého Pegase a dal mu nový kabát.

Přetaktováno na 1.33GHz, Radeon 9800Pro, sata ssd. Až se k tomu dostanu, napíšu nějaký článeček a udělám benchmarky. Především chci přeinstalovat na čisto MOS ( kumulované upgrady od verze 3.0) i AOS.

Zatím stručně Tower57 "benchmark" ( http://blog.a-eon.biz/blog/?p=10986 ) Číst dál

MintPPC na Pegasos 2

1. Proč zrovna MintPPC?

   I když vlastním rychlejší a novější stroje, Pegasos 2 mi slouží stále a je můj oblíbený. Podle mě je to nejlepší NG Amiga vůbec. Ve své době měl výborný výkon a dobrou cenu. Číst dál

Powerbook 5,8 a HDD problem

Tak se mi podařilo sehnat za hubičku Powerbook 5,8 1.67 s 60G HDD. Běhá krásně, akorát je trochu promáčklý.

HDD je s MacosX 10.5, a prakticky úplně plný. Tak jsem ho vyměnil za nepoužívaný 320G (s windows) a chtěl nainstalovat OSX. Číst dál

3D podpora Radeon9200 Linux

Zdravím. Nainstaloval jsem na Pegasos 2 s Radeon9200 (RV280) Debian 7.3 (Wheezy) a MintPPC 11 ( Wheezy + Katya)

Debian jsem nainstaloval kvuli rychlosti bez grafickeho prostredi a pak doinstaloval LXDE.

Ale ani v jedné instalaci mi nefunguje 3D hardwarová popora. Glxgears dává jenom 45fps. Nevíte co nastavit?

Díky.... 

Radeon 9700 Pro

Tak jsem koupil Radeon 9700 Pro 128 MB, a zkusil ji místo starší Radeon 9200 128MB, ale nic moc. 

Morphos sice ukáže 3Dsupport ale v systémových preferencích se mód objeví jen jako Radeon, nikoli Radeon9700. Stará měla mod Radeon9200.

Překreslování oken a všechny operace jsou viditelně pomalejší. Číst dál

Upgrade PegasosII + ATX Riser card

Zdravím všechny...

mám Peg2 s MOSem, teď jsem zakoupil AOS4.1, a plánuji doinstalovat NetBSD a Debian. Aktuálně mám v PCI slotech:

1. SATA řadič

2. USB2.0 řadič

A rád byc doplnil ještě:

3. SBLive!

4. Atheros 5000 wifi

Peg2 má ale jen 3 PCI sloty. Mám dotaz, když už má Peg2 2x11 ATX riser port,

lze použít PCI ATX RISER card do prvního PCI slotu a současně využívat zbylé dva PCI sloty? Číst dál

Rdesktop

Zdar, zkoušel jste někdo rdesktop 1.6.0 (z morphos-files.net) ? Ať dělám co dělám, nejde mi zvuk z PC na muj Pegasos. Povedlo se pouze pustit zvuk na PC serveru. U dřívější verze 1.3.1 zvuk fungoval dobře. Poradí někdo ?

Samba 2.2.5 na MorphOS 2

Na Amize jsem dlouhodobě používal Samba 2.0.7. Na Pegasu se mi zatím nejlépe jeví Samba 2.2.5 - hlavně kvůli rychlosti oproti 3.0.4. Na webu AKF kdysi proběhla zpráva, že Michael Grunditz pracuje na nové verzi Samba 3.2.0 pro MorphOS, ale nevím jak to dopadlo. Rád bych to otestoval.

1. NEŽ ZAČNEME:

Pokud chcete pouze z Pegase číst disky z PC, tak není třeba instalovat Sambu, ale stačí použít SMBFS (viz. potřebné soubory).

Nastavení Samby bude provedeno pro kryptovaná hesla a na úrovni USER - to znamená, že každý externí uživatel musí použít login a heslo při připojení na disky Pegase.

Samba lze nastavit i jednodušeji na úroveň SHARE, ale to nedoporučuji. Dále bude nastaveno webové konfigurační rozhraní SWAT povoleno pro všechny uživatele. Omezení přístupu na SWAT bude provedeno přímo pomocí nastavení sítě, nikoli Samby. Je to proto, že se mi SWAT nepovedlo zprovoznit na úrovni jednoho uživatele. Pokud by to někdo uměl, budu rád za informaci. Číst dál