Posts by Santi

Prodam MacMini 1.42 GHz (1.5GHz)

Mel bych tu na prodej Mini Maca. Je to 1.42GHz (pretaktovany na 1.5GHz), 32MB VRAM, 512MB RAM, 120GB HDD, Original OSX Tiger, Nainstalovany OSX Leopard a MorphOS (trial).

Je bez prislusenstvi. Po domluve k nemu muzu sehnat origo wired klavesnici (eng).

Pokud mate nekdo zajem, nabidnete cenu:)

Mac Mini za dobrou cenu !?

Na Aukru se nedavno objevil Mac Mini PowerPC G4 1,25GHz 1GB RAM 40GB HDD. Jelikoz uz je cim dal jasnejsi ze MorphOS bude pro tento system vydan, je to dobra sance se pripravit. Verim ze i cena na aukru bude ve vysledku velmi slusna. Tak kdo ma zajem...

http://aukro.cz/item610521067_macmini_powerpc_g4_1_25ghz_1gb_ram_40gb_hdd_10_3_9.html

OpenFirmware nejen na Mac Mini - Rady a postrehy

Jelikoz OpenFirmware (OF) je hodne univerzalni zalezitost s kterou lze delat vsemozne divy, rozhodl jsem se zalozit tento thread pro vymenu zkusenosti s nastavenim a pouzivanim OF.

AmigaOS 4 na Mac Mini

Jak spousta z vas vi, existuje neoficialni image s AmigaOS 4 spustitelny na Mac Mini (tzv. Moana loader). Jak autor pise, je testovany jen na 1.5GHz stroji s 64MB VRAM.

Me to nakonec nedalo a chtel jsem ho zkusit na svem Mac Mini 1.42 s 32MB VRAM.

Mno bohuzel neuspesne. Autor umoznuje spustit instalaci dvema zpusoby:

1. Amiga os, silent USB - Verze prave pro 1,5GHz s 64MB NVRAM

2. Amiga os, silent USB, ATI safe - Pro ostatni Mac Mini G4

Me u te prvni moznosti zustane viset cerna obrazovka a ani po dlouhe dobe se nic nedeje. Číst dál

Mac Mini PPC: Zkušenosti nováčka, aneb úskalí a slasti alternativní počítačové architektury

Mac Mini, jenž se mi dostal do rukou, je starší typ vyráběný do počátku roku 2006. Hlavním specifikem tohoto modelu je použitý PowerPC procesor z dílny Freescale, a to verze procesoru G4. Tyto procesory byli použity v Macách Mini nejprve s rychlostmi 1,25GHz a 1,42GHz. Později došlo k revizi platformy na 1,33GHz a 1,5GHz modely. Ty se však prodávali jen velmi omezenou dobu a jsou poměrně vzácné. Velkou výhodou revidovaných verzi, mimo již zmiňovaných rychlejších procesorů, bylo zvětšení paměti grafické karty z 32MB na 64MB. Takže gratuluji případným vlastníkům 1,5GHz verze a já osobně se musím spokojit s modelem jenž má procesor G4 1,42GHz, 512MB DDR RAM, 40GB HDD, 32MB VRAM a DVD combo mechaniku.

Mac MiniJeště než se dostanu k možnostem tohoto trpaslíka, kompaktní case z hliníku má rozměry pouze 50.8 x 165.1 x 165.1mm, musím zmínit jeho design. Jak už bývá u firmy Apple zvykem, design je opravdu líbivý. Stříbrné kovové tělo s Apple logem v mléčném plastu nahoře v kombinaci s bílou klávesnicí Apple a stejně bravurně designovou jednotlačítkovou myší zaujme opravdu na první pohled. Kvalita zpracování je také na velmi vysoké úrovni. Kdo je zvyklý na kdejaké PC towery, přijde mu Mini Mac jako něco skoro éterického. Alespoň takový byl můj první dojem. Číst dál