Kancelář

Cinnamon Writer 0.90 pro AmigaOS 4 a MorphOS

Cinnamon Writer je nyní k dispozici poprvé i pro MorphOS! Cinnamon Writer je textový procesor vyvíjený speciálně pro Amiga systémy s podporou TrueType fontů a jiných textových procesorů - např. Word, OpenOffice, které podporují DocX. Největší novinkou v této verzi je kompletní přepsání GUI pro využití MUI rozhraní (MorphOS). Mezi další novinky patří např. nový paměťový systém pro lepší práci s velkými dokumenty, automatické zálohování a nový framework pro budoucí funkce jako jsou obrázky a tabulky. Jedná se o verzi 0.9, takže stále nekompletní produkt. Cinnamon Writer je zdarma, nicméně autor (Claus Desler) ocení finanční podporu vývoje pomocí "Donate" tlačítka na jeho stránkách.

Cinnamon Writer pro MorphOS Číst dál

SCANdal 1.5 pro MorphOS

Michal 'rzookol' Zukowski vydává novou betaverzi programu SCANdal 1.5 (dříve MUI Scan) pro MorphOS. SCANdal je skenovací utilitka, která podporuje BetaScan ovladače. Na Aminetu jsou k nalezení BetaScan ovladače pro skenery Apple, Canon, Epson, HP ScanJet, Microtek, Umax a další.

Pro skenery Epson a Umax již navíc rzookol vytvořil novější MorphOS nativní SANE/BetaScan verze ovladačů - ke stažení: epsonusb_morphos a umax_morphos.

YouTube video programu SCANdal na MorphOS v akci:

http://www.youtube.com/watch?v=aIiIEwp_RVM

Seznam novinek v SCANdal 1.5: Číst dál

Moderní kancelářský balík Office Web Apps na MorphOS a AmigaOS 4 (OWB)

Již v únoru 2009 jsme mohli použít Moderní kancelářský balík Google Docs na MorphOS a AmigaOS (OWB) díky prohlížeči Origyn Web Browser (OWB). Do  stále kvalitnějších webových služeb investuje spousta velikánů a dnes i Microsoft oficiálně představil své Office Web Apps v češtině. Samozřejmě mě napadlo, že Office vyzkouším v OWB 1.10 na MorphOS Laughing V AmigaOS 4 verzi prohlížeče OWB by Web Office Apps měly také fungovat.

České Office Web Apps

Office Web Apps jsou dostupné na adrese office.microsoft.com/cs-cz/web-apps/

Než kliknete na zelené tlačítko "Dejte se do toho, je to zdarma", tak si upravte, jak se OWB hlasí na internetu, jinak se načte mobilní verze stránek. V menu Nastavení -> Hlásit se jako nastavte například Safari 4 (Mac). Poté je možné kliknout na zelené tlačítko, které Vás odkáže na registrační - přihlašovací stránku. Číst dál

NoWinED 0.82

sh1nkur0 vydává novou verzi textového editoru NoWinED 0.82 pro MorphOS, AROS, AmigaOS 4 a 3.

NoWinED 0.82 PPC
68k
01.05.2010 OpenSource HP NOVINKA - textový editor v MUI, který může pracovat s více soubory najednou pomocí záložek pro každý soubor

NoWinED on MorphOS 2

NoWinED na MorphOS 2 Číst dál

SCANdal 1.2

Michal 'rzookol' Zukowski vydává novou betaverzi programu SCANdal 1.2 (dříve MUI Scan) pro MorphOS. Verze pro další operační systémy bude k dispozici za pár dní. SCANdal je skenovací utilitka, která podporuje BetaScan ovladače. Na Aminetu jsou k nalezení BetaScan ovladače pro skenery Apple, Canon, Epson, HP ScanJet, Microtek, UMax a další. Po dokončení rzookol plánuje portovat BetaScan ovladače přímo pro MorphOS a také portovat moderní skenovací frontendy ze SANE.

YouTube video programu SCANdal 1.2 na MorphOS 2.3 v akci:
http://www.youtube.com/watch?v=aIiIEwp_RVM

Seznam novinek v SCANdal 1.2:

OpenOffice.org Draw import pro PageStream

Carsten Siegner vydává modul odg-import pro DTP program PageStream od verze 4.1, který umožňuje importovat grafiku z OpenOffice.org Draw. Modul podporuje tabulky, diagramy a prakticky všechny grafické prvky nejnovější OpenOffice.org Draw verze 3.1. Výstup se však může lišit i textu v závislosti na použitém fontu v OpenOffice.org a Pagestream.

Modul vyžaduje MorphOS >= 2.0, Pagestream >= 4.1 a funkční ARexx. Číst dál

MUI Scan 1.1

Michal 'rzookol' Zukowski vydává novou betaverzi programu MUI Scan 1.1 - skenovací utilitka, která podporuje BetaScan ovladače. Na Aminetu jsou k nalezení BetaScan ovladače pro skenery Apple, Canon, Epson, HP ScanJet, Microtek, UMax a další. Po dokončení rzookol plánuje portovat BetaScan ovladače přímo pro MorphOS a také portovat moderní skenovací frontendy ze SANE.

Nová verze MUIScan 1.1 přidává podporu úpravy gamma, jasu a negativu (pokud to skeren podporuje), dále obsahuje nový graf průběhu skenování, podporu lokalizace a opravy v GUI.

MUIScan

MUI Scan 1.0 - skenování pod MorphOS

Michal 'rzookol' Zukowski vydává první betaverzi programu MUI Scan - skenovací utilitka, která podporuje BetaScan ovladače. Na Aminetu jsou k nalezení BetaScan ovladače pro skenery Apple, Canon, Epson, HP ScanJet, Microtek, UMax a další. Po dokončení rzookol plánuje portovat BetaScan ovladače přímo pro MorphOS a také portovat moderní skenovací frontendy ze SANE.

MuiScan

Číst dál

Cinnamon Writer 0.62

Desler vydává novou verzi Cinnamon Writer 0.62. Cinnamon Writer je kompaktní texťák (word procesor) naprogramovaný speciálně pro Amiga a Amiga-like systémy. Cinnamon Writer beží na AmigaOS 4.0 a 4.1.

Cinnamon Writer 0.62

Změny v nové verzi Cinnamon Writer 0.62: Číst dál

Claws Mail 3.7.1 pro AmiCygnix

Edgar Schwan pro AmiCygnix na AmigaOS 4 portoval e-mailového klienta Claws Mail 3.7.1. Claws Mail je založený na GTK+ GUI toolkit.

Snapshot nail

Claws Mail 3.7.1

Vlastnosti:

  • zobrazení HTML emailů včetně podpory CSS a DOM,
  • podpora pro vcalendar zprávy jako ty, které vytváří Evolution nebo Outlook. Poskytuje import a export osobního i veřejného kalendáře,
  • příjem RSS,
  • záloha zpráv v zabalených archívech,
  • adaptivní spam filtr (bogofiltr),
  • komfortní podpora tisku,
  • kontrola pravopisu (používá Aspell slovníky vytvořené programem AbiWord),
  • komfortní a atraktivní GUI,
  • spousta pluginů a funkcí.
Syndikovat obsah